Prije mjesec dana, 26-godišnji navijač Zrinjskog teško je ozlijeđen i životno ugrožen nakon što su ga četvorica muškaraca napala u njegovom stanu, vezala lisicama i brutalno pretukla.
Mostarska javnost bila je uznemirena zbog toga čina, a uskoro su tri od četiri napadača identificirana i uhićena. Napadnuti mladić odmah je imao operativni zahvat u SKB Mostar, a njegov oporavak još će trajati.
Dalibor Zelčić, otac spomenutog mladića za hercegovina.info želio je zahvaliti svima koji su im pomogli u teškoj situaciji, ali i ‘stati na loptu’ te poslati poruku za sve navijače bez obzira navijali oni za Zrinjski ili Velež.
“Prije svega moram zahvaliti dragom Bogu koji ga je ostavio na životu. Hvala i susjedu koji je prvi vidio napadače i odmah zovnuo policiju i hitnu pomoć gdje su mu odmah ukazali pomoć.
Sin je odvezen na CUM i direktno u operacijsku salu gdje ga je operirao tim na čelu s dr. Livajom kojima ne mogu dovoljno zahvaliti za sve što su uradili jer su doslovno spasili Renata. Uz njih, naravno, moram zahvaliti i cijelom odjelu neurokirurgije u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar.
Hvala gradonačelniku Mariju Kordiću koji je bio uz nas, ali i ministru MUP-a Mariju Mariću na brzoj reakciji.
Moram spomenuti i Renatove prijatelje koji su se organizirali i na misi u Katedrali molili za njega i dr. Livaji poklonili dres Zrinjskog.
Znam da su za Renatovo ozdravljenje mnogi molili i od srca svima hvala! Moram posebno naglasiti cijelu župnu zajednicu, časne sestre, rodbinu i prijatelje”, ističe Zelčić.
Oprost obitelji i poruka za navijače
“Znam da je sve još uvijek svježe, ali želim poslati poruku svim navijačima u Mostaru, navijali oni za Zrinjski ili Velež. Volio bih da se navija za svoj klub srcem i da ne dolazi do ovakvih situacija teškog fizičkog nasilja gdje se netko na kraju bori za život.
Osim što su premlatili Renata, ti momci su imali još vremena da cijeli stan ispreturaju te mu još ukradu mobitel i novac. Unatoč svemu, moja obitelj i ja im opraštamo jer ne bi željeli da se ovakvo nešto slično ikome više dogodi na način kako se dogodilo našoj obitelji”, zaključio je Dalibor Zelčić s porukom da bi volio da su navijači kao ribari i da se druže, budući da je i sam zaposlenik Udruge sportskih ribolovaca ‘Neretva 1993’ iz Mostara.
Uhićen i treći osumnjičeni za premlaćivanje mladića u Mostaru
Vrisak.info