Na početku se mislilo kako će Niko Kovač morati boriti se da ostane trener Borussie Dortmund, ali su im se uloge zamijenile.
Bild javlja kako je Premier liga oduvijek bila Kovačev san, a kako stvari stoje sada će možda imati priliku i otići u Englesku.
Tottenham glavni kandidat
Prema saznanjima Bilda, posebno ga pomno prati Tottenham Hotspur koji se navodno već raspitivao o njegovoj situaciji. U londonskom velikanu aktualni trener Ange Postecoglou (59) suočava se s velikim kritikama zbog loših rezultata, piše index.hr.
Prema pisanju Telegrapha, otkaz Australcu ovog ljeta sve je izgledniji. Tottenham je trenutačno na 16. mjestu Premier lige, dok jedino u Europskoj ligi (polufinale protiv Bodø/Glimta) bilježi uspjehe. Šefovi Spursa smatraju da bi Kovačeva strastvena, intenzivna i agresivna filozofija igre savršeno odgovarala Premier ligi. Ipak, zasad još nije bilo službene ponude.
Kovač ima klauzulu
Kovačev uspon u Dortmundu bio je impresivan: tijekom pregovora s Borussijom inzistirao je na ugovoru od barem godinu i pol, do 2026. godine. Bio je svjestan da bi mu Klub Svjetskog prvenstva u SAD-u (14. lipnja – 13. srpnja), koji ulazi duboko u pripreme za novu sezonu, mogao otežati početak na novom poslu.
Čelnici Borussije, koji su nakon smjene bivšeg trenera Nurija Sahina (36) hitno trebali prijelazno rješenje, dogovorili su s Kovačem klauzulu o otkazu koja mu, u slučaju rastanka, jamči dvije trećine preostalog ugovora (više od 2.5 milijuna eura).
No o prekidu suradnje sada više nema govora. Naprotiv – vodstvo Borussije, predvođeno predsjednikom Hans-Joachimom Watzkeom (65), sportskim direktorom Larsom Rickenom (48) i sportskim menadžerom Sebastianom Kehlom (45), odlučno želi nastaviti suradnju s Kovačem.
Uvjereni su u njegov rad i u način na koji je ponovno stabilizirao posrnulu momčad. U posljednja četiri prvenstvena kola osvojio je deset bodova, a Borussia za mjestima koja vode u Ligu prvaka zaostaje samo četiri boda. I sam Kovač pokazuje koliko mu je stalo do kluba – iz hotela se već preselio u stan na jugu Dortmunda, o čemu je ranije pisao Bild.
Vrisak.info