Na primjer, aktivni ugljen koji se koristi za rješavanje želučanih i crijevnih viroza također služi kao sakupljač mirisa, no pripazite da ga ostavite na višim policama izvan dohvata djece.
U prostorijama u kojima se puši ustajali miris duhanskog dima često se uvlači do te mjere da ne pomaže provjetravanje. Ako nikako ne možete izbjeći pušenje u domu, iskušajte sljedeće trikove koji će vam pomoći:
- Ne držite prozore otvorene na kip – cirkulacija zraka je premala da bi pomogla u provjetravanju. Radije širom otvorite prozor svakih sat vremena barem pet minuta.
- Redovito perite zavjese i kauče (oko jednom na mjesec) te dan nakon pranja nemojte pušiti u toj prostoriji jer se u vlažne predmete lakše uvlače mirisi.
- Tepihe i kauče perite tako da na njih prethodno stavite malo sode bikarbone.
Nabavite svijećnjak za eterična ulja – u njemu se mala svijeća ili dušica postavlja na dno, a na vrhu je posuda u koju se stavlja voda. U vodu ukapajte četiri do pet kapi eteričnih ulja, najbolje nekih citrusnih jer su najefikasniji u uklanjanju mirisa. - Pomaže i trik s octom – u šalicu stavite oko 1 dcl octa (po izboru, kojeg već imate u kuhinji) te ostavite da isparava tijekom noći, a ujutro će prostorija biti svježa.
- iAktivni ugljen koji se koristi za rješavanje želučanih i crijevnih viroza također služi kao sakupljač mirisa, no pripazite da ga ostavite na višim policama izvan dohvata djece.
- Ako su u vašem domu pušači, odvojite jednu plastičnu kanticu (primjerice ambalaže od kiselog vrhnja ili sličnog) te je napunite talogom od kave. Opuške zatim bacajte u to i hermetički zaklopite, a soc kave bi trebao neutralizirati miris. Kad napunite kanticu, bacite je.
Vrisak.info