U prostorijama Druge osnovne škole Široki Brijeg, u srijedu, 13. ožujka, održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi namijenjena učenicima i djelatnicima Gimnazije fra Dominika Mandića.
Odaziv je bio izniman – 87 učenika iskazalo je spremnost pomoći onima u potrebi, a prikupljene su 43 doze krvi, što će zasigurno mnogima pomoći i spasiti život.
Ova akcija, četvrta po redu u 2025. godini na području Širokog Brijega, organizirana je u suradnji Crvenog križa Široki Brijeg i Transfuzijskog centra SKB-a Mostar, uz podršku Grada Širokoga Brijega.
Darivanje krvi nije samo čin solidarnosti, već i poruka zajedništva i brige za bližnje. Krv su mogli darovati svi punoljetni i zdravi učenici, a kao znak zahvalnosti, svim dobrovoljnim darivateljima osiguran je obrok zahvale. Učenici koji su uspješno darovali krv oslobođeni su nastave dva dana, dok su oni koji su pokušali, ali nisu uspjeli, dobili jedan slobodan dan.
Akcije poput ove potvrđuju kako je mladost Širokoga Brijega itekako svjesna važnosti humanosti i dobrovoljnog darivanja krvi, koje može biti presudno u hitnim medicinskim situacijama.
Sljedeća akcija dobrovoljnog darivanja krvi, ujedno i posljednja u ovom mjesecu na području Županije Zapadnohercegovačke, bit će održana u srijedu, 19. ožujka, od 9:00 do 11:00 sati, za djelatnike tvrtke iForm u Širokom Brijegu.
“Zahvaljujemo svim sudionicima i podsjećamo – darivanjem krvi darujete život!”, navode iz CK.
Vrisak.info (Foto: Crveni križ ŽZH)