Kako doznaje Večernji list preminuo je prvozaraženi pacijent u Mostaru. Pacijent je danima bio na respiratoru i u teškom stanju.
Ovu informaciju za Večernji list potvrdio je ravnatelj SKB Mostar dr. Ante Kvesić.
Riječ je o 53-godišnjaku iz Mostara kojemu je koronavirus otkriven početkom ožujka. Nakon što je dobio temperaturu i respiratorne tegobe testiran je i smješten u bolnicu. Više informacija dao je ma konferenciji za medije Krizni stožer HNŽ-a. – Stanje je ozbiljno, smrtnost u HNŽ-ui je blizu 4 posto. Četiri su pacijenta na respiratoru s neizvjesnom prognozom – kazao je prof. dr. sc. Jurica Arapović, specijalist infektologije na konfernciji za medije.
Ovo je osma smrt u BiH od koronavirusa.
I muškarac iz Uskoplja koji je preminuo na putu za bolnicu bio je pozitivan na koronavirus, potvrdio je direktor Zavoda za javno zdravstvo Županije Središnja Bosna Sead Karakaš.
Vrisak.info