Zvučne poruke koje ovih dana kruže na svim društvenim mrežama, a koje su stvorile veliku paniku među ljudima nisu istinite.
Zvučna koja je glasila:
-Netko tko radi na Sveučilištu u Beču, ispitivali su neke situacije i stvari s obzirom na veliku proširenost Korona virusa u Italiji na koji način je to došlo do toga. I došli su do zaključka većina pacijenata koji imaju jako izražene simptome su prije nego što su došli u bolnicu dok su primljeni popili su Ibuprofen. Onda su išli to istražiti u kombinaciji sa virusom i došli su do zaključka stvarno da Ibruprofen još jače proširuje virus i simptomi se pojačavaju i postaje opasnije po život kod bolesnika.
Na Twitter profilu Medizinische Universität Wien ( Medicinsko Sveučilište Beč) napisano je upozorenje:
-Upozorenje, glasovna poruka koja trenutno kruži na WhatsAppu, da je Medicinski fakultet u Beču „Wiener Uniklink“ istražio kombinaciju Ibuprofena i Covid 19. To su #Fakenews, koji nemaju nikakav sadržaj sa medicinskim fakultetom.
Achtung, bei den derzeit kursierenden WhatsApp-Text- und Sprachnachrichten rund um angebliche Forschungsergebnisse der “Wiener Uniklinik” zu einem Zusammenhang zwischen Ibuprofen und Covid19 handelt es sich um #FakeNews, die in keinerlei Verbindung mit der #MedUniWien stehen.
— MedUni Wien (@MedUni_Wien) March 14, 2020
Vrisak.info