Ruski oporbeni političar Aleksej Navaljni – glasni kritičar predsjednika Vladimira Putina – preminuo je, objavila je zatvorska služba, javlja Sky News.
Ova najnovija vijest se ažurira, a više detalja bit će objavljeno uskoro.
‘Putinova Rusija će propasti’
Podsjetimo, najpoznatiji ruski oporbeni političar Aleksej Navaljni rekao je 17. siječnja da će Rusija predsjednika Vladimira Putina jednoga dana propasti zajedno s postsovjetskom elitom koju je opisao kao korumpiranu, gladnu vlasti i dvoličnu.
Navaljni (47), bivši odvjetnik koji se probio u politici prije više od deset godina kritizirajući Putinovu elitu i raširenu korupciju, nalazi se u zatvoru oko 60 kilometara sjeverno od Arktičkog kruga.
“Poligamisti su postali konzervativci u našoj zemlji. Članovi Komunističke partije Sovjetskog Saveza sada su pravoslavci. Vlasnici ‘zlatnih putovnica’ i offshore računa sada su agresivni domoljubi”, objavio je Navaljni na društvenim medijima uz pomoć svojih pristaša.
“Laži, laži i same laži”, rekao je. “Propast će i raspasti se. Putinova država nije održiva. Jednoga dana pogledat ćemo na njegovo mjesto i njega neće biti.”
Navaljni, koji je osuđen na zatvor do svoje 74. godine, upozorava da Putinovu Rusiju vode “lopovi i kriminalci” i da će jednoga dana doći do seizmičkih promjena i pobune.
Ruske vlasti odbacuju njegove kritike kao besmislice i tvrde da su on i njegove pristaše ekstremisti povezani s CIA-om koji žele posijati razdor u Rusiji.
Navaljni je u zatvoru, njegov pokret je zabranjen, a većina glavnih pristaša pobjegla je u inozemstvo.
Vrisak.info